Real Madrid je preokrenuo kurs i pobijedio Stuttgart, pobijedivši u prvoj utakmici Lige prvaka

Comments · 21 Views

U napetoj utakmici Real Madrid je s dva pogotka u posljednjoj minuti svladao Stuttgart s 3-1 na svom terenu i tako krenuo na put prema obrani Lige prvaka. Stuttgart je bio jak u ranoj fazi utakmice i nekoliko je puta zaprijetio golu Real Madrida, ali je vratar Real Madrida Thibaut Courtois herojskom igrom odbio protivnički napad. Iako dvije momčadi nisu uspjele postići pogodak u prvom poluvremenu, Real Madrid je na početku drugog poluvremena brzo prekinuo utakmicu s Mbappeom, koji je nosio Real Madrid dres s brojem 9. On je primio Rodrigov centaršut i postigao prvi gol Liga prvaka.

Unatoč vodstvu, Stuttgart se nije lako predao. U 68. minuti Uddhav je udarcem glavom izjednačio rezultat za Stuttgart i ponovno stavio pod pritisak Real Madrid. No, Real Madrid se nije srušio, već je pokazao žilavu ​​borbenost. U 83. minuti zamjena Modrić izvodi korner, a Antonio Rudiger glavom pogađa za ponovno vodstvo. dresovi za nogomet Real Madrid je prije toga imao priliku povećati svoju prednost kroz jedanaesterac, ali je sudac poništio jedanaesterac.

Na kraju utakmice, Real Madrid je zapečatio pobjedu udarcem iz daljine zamjene Endricka i rezultat je popravljen na 3-1. Ovaj pogodak ne samo da je osigurao pobjedu Real Madrida, već je Enderricka učinio najmlađim strijelcem Lige prvaka u povijesti kluba. Courtois je izabran za igrača utakmice zbog solidne igre. Pohvalio je napad Stuttgarta i osjetio olakšanje što je momčad konačno pobijedila. Real Madrid je pobjedom dobro krenuo u Ligu prvaka, ali ga u grupnoj fazi čekaju jači protivnici poput Liverpoola, AC Milana i Borussije Dortmund.